^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonZKP P/Banino

.
zkpbanino@gmail.com

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Banino

ZKP O/Banino

LUBÒTNY DRËCHNË I DRËSZE

Banino, 23.02.2017r.

8 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe, które miało szczególnie bogatą oprawę ze względu na jednoczesne obchody XV-lecia naszego partu. Obecny był prezes ZKP Edmund Wittbrodt. W części artystycznej wystąpiły "Spiéwné kwiôtczi", "Mùlczi", "Młodzëzna" oraz Weronika Korthals. Uroczystość cieszyła się imponującą frekwencją, za co serdecznie dziękujemy!

Nasi młodzi

Zarówno nasze "Spiéwné kwiôtczi", jak i "Młodzëzna" nagrały kolejne utwory. SK dorobiły się także nowych strojów. Zespoły można oglądać w nowych programach Twojej Telewizji Morskiej. Oto linki: http://www.telewizjattm.pl/nasze-programy/62-godome-po-kaszebsku.html?play=on

http://www.telewizjattm.pl/nasze-programy/111-skarbe-kaszeb.html?play=on

W programach - zwłaszcza "Gôdómë pò kaszëbskù" - głównie występuje nasza młodzież. To jest znaczący dorobek lat ofiarnej pracy na niwie edukacyjnej i artystycznej. Cieszymy się też z konkursowych sukcesów naszej młodzieży, np. wiedzy o Gminie Żukowo.

„Skra Ormuzdowa”

Jest to nazwa prestiżowego wyróżnienia przyznawanego przez redakcję miesięcznika "Pomerania". Wśród ośmiu laureatów w tym roku znaleźli się także nasi Członkowie: Bernadeta i Czesław Bieliccy. Serdecznie im gratulujemy! Uroczystość wręczenia odbyła sie w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, 9 lutego br.

Sprawozdania, projekty grantowe i publikacje

Grudzień, styczeń i luty to czas licznych sprawozdań oraz pisania kolejnych projektów. Rozstrzygnięto gminne projekty grantowe. Podobnie, jak w latach ubiegłych, nadal będziemy podejmować stałe  działania, czyli: prowadzenie naszych zespołów, szkół haftu (Banino, Miszewo), Konkurs Pieśni im. J. Trepczyka i prowadzenie "Mùlków" (wspólnie ze szkołą w Miszewie), Festyn Kaszubski w Baninie, Spotkania z Muzyką i Literaturą Kaszub. W planach jest też zorganizowanie wanogi do Ziemi Słowińców oraz wydanie materiałów pokonferencyjnych dotyczących sanktuarium sianowskiego. Wkrótce też wydamy książkę - plon I Kongresu Młodych Kaszubów, który odbył się w Kartuzach oraz wszystkich wydarzeń z nim związanych, czyli zawiązaniem klubu "Cassubia" w Baninie, klubu "Òska" w Luzinie oraz wielu działań, w tym ostatnich dwudniowych (18 i 19 lutego) warsztatów zorganizowanych w Luzinie przez młodych z Banina i Luzina.

Zachęcamy także do obserwowania działań klubu "Cassubii". Są one prezentowane na profilu facebookowym i koncie YouTube. Wszystkie też działania O/ZKP Banino można na bieżąco obserwować na portalu: zkpbanino.pl

Odeszli...

Delegacje naszego oddziału wraz z pocztem sztandarowym wzięły udział w uroczystościach pogrzebowych naszego Członka - Klary Bejrowskiej z Pępowa oraz dra Janusza Kowalskiego z Gdańska, przyjaciela naszego partu, który był m.in. na naszym zebraniu założycielskim.

Odpis 1 % i składki

W tej chwili mamy czas rocznych rozliczeń podatkowych. Gorąco prosimy Członków i Sympatyków partu o dokonanie odpisu 1% na nasz oddział. Jesteśmy jedynym oddziałem w powiecie kartuskim, który za sprawą wytężonej pracy, posiada Status Organizacji Pożytku Publicznego. Serdecznie dziękujemy za odpis 1%. Podajemy nr KRS oddziału: 0000245039

oraz nr naszego konta:46834510290203631720000001Bank Spółdzielczy Tczew O/Żukowo

Dochód z ubiegłorocznego 1% przeznaczyliśmy na działalność naszych zespołów. Prosimy także o uiszczania składek członkowskich. Można tego dokonać poprzez wpłatę na konto lub bezpośrednio u skarbnika, Anety Bielewicz (790482497).

Kaszubskie Drogi Krzyżowe

Gorąco zapraszamy na to nabożeństwo do Banina 24 marca, godz. 17. Natomiast Droga Krzyżowa w sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie odbędzie się 31 marca o godz. 17. Na spotkaniu po nabożeństwie będzie promocja książki "Swiónowskô nasza Matinkò".

 

Za ZarządO/ZKPwBaninie

Elżbieta Pryczkowska

PS. Pismo zostało przyjęte przez Zarząd O/ZKP w Baninie, 23 lutego 2017 roku.

ZKP Banino 2017