^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonZKP P/Banino

.
zkpbanino@gmail.com

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Banino

ZKP O/Banino

II Pielgrzymka do Sianowa

W sobotę 19 lipca z Banina wyruszy II Pielgrzymka do sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Od 8.00 schodzimy się na placu przy kościele w Baninie, by po modlitwie wyruszyć o godz. 9.00 na trasę. Pielgrzymce będą towarzyszyć orkiestra, transparenty, wóz drabiniasty i bus. Chętnych prosimy o zapisywanie się u członków oddziału ZKP lub u proboszcza parafii. Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 10 zł od dorosłych, 5 zł – od dzieci i młodzieży (poniżej 18 roku życia). Prosimy o zabranie chustek pielgrzymkowych. Mile widziane żółte koszulki z gryfem. Na pielgrzymkę należy zabrać prowiant, śpiwór i karimatę. Młodzież do lat 16-tu zobowiązana jest dostarczyć pisemną zgodę rodziców na udział w pielgrzymce. Każdy musi mieć też identyfikator! Proszę zabrać także nasz śpiewnik pielgrzymkowy „Mòdłów zwón”. Na głównej uroczystości odpustowej w niedzielę o godz. 11.30 śpiewać będzie chór kaszubski z Kanady, którego lider Sławomir Dudalski jest członkiem naszego oddziału. Planowane jest tez spotkanie z chórem na powrotnej trasie naszej pielgrzymki. Powrót następnego dnia ok. godz. 22.00.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM W DALSZEJ CZĘŚCI ARTYKUŁU

 

Sobota 19 lipca 2014r.

Od 8.00 – zbiórka przed kościołem w Baninie;

9.00 – krótka modlitwa pod przewodnictwem ks. proboszcza Romana Janczaka i wymarsz;

17.30 – dojście do Sianowa;

19.00 – msza św., pielgrzymka z Banina organizuje kaszubską oprawę mszy św.

21.00 – kiełbaska przy ognisku

Od 24.00 – cisza nocna w gimnazjum!

 

Niedziela 20 lipca 2014r.:

9.30 – wyjście do sanktuarium ze Staniszewa;

11.30 – uroczysta suma pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego, bpa Ryszarda Kasyny;

Podczas mszy śpiewa chór „Lëdowô nóta” z Hamilton - Kanada

14.00 – wymarsz pielgrzymów od dzwonnicy kościelnej w kierunku Banina. Ok. 21.30 – powrót do Banina.

 

Pielgrzymce będą towarzyszyć orkiestra, transparenty, wozy drabiniaste i bryki, które będą wiozły pakunki oraz strudzonych pielgrzymów.

Chętnych prosimy o zapisywanie się u członków oddziału ZKP lub u proboszcza parafii. Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 10 zł od dorosłych, 5 zł – od dzieci i młodzieży (poniżej 18 roku życia). Prosimy o zabranie chustek pielgrzymkowych. Mile widziane żółte koszulki z gryfem.

Na pielgrzymkę należy zabrać prowiant, śpiwór i karimatę. Młodzież do lat 16-tu zobowiązana jest dostarczyć pisemną zgodę rodziców na udział w pielgrzymce. Każdy musi mieć też identyfikator!

Prosimy zabrać też śpiewnik pielgrzymkowy „Mòdłów zwón”.

ZKP Banino 2017